phdi
21 بهمن 1401 - 16:34

حضور ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن حماسه آفرین خواهد بود

اردستان-امام جمعه اردستان گفت:مردم ایران با حضور در راهپیمایی حماسه ای باشکوه خلق خواهند کرد و بار دیگر شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نمازجمعه امروز اردستان ضمن دعوت به تقوای الهی، اظهار داشت: تقوای الهی مورد توصیه همه انبیا قرار دارد و امید است که افراد در پرتو کسب تقوای الهی به مدارج عالی انسانی نائل شوند، همچنین وظیفه خود را بشناسند و به آن عمل کنند.

وی افزود: از امام کاظم (ع) نقل شده که خداوند متعال بر روی زمین بندگانی دارد که برای رفع حوائج مردم تلاش و کوشش می‌کنند و این‌ها افرادی هستند که در قیامت امنیت دارند که نصیب هرکسی نمی‌شود.

امام جمعه اردستان ضمن تشکر از تشکیل میز خدمت ادارات در نمازجمعه، تاکید کرد: کسانی که میز خدمت آن‌ها شبانه روزی است در قیامت امنیت دارند، این خدمتگزاری به یکدیگر فقط شامل محیط کار نمی‌شود بلکه افراد در محیط خانواده هم می‌توانند گره مشکلات یکدیگر را بگشایند.

دهشیری با اشاره به شهادت امام موسی کاظم (ع)، خاطرنشان کرد: یکی از لقب‌های برجسته ایشان کاظم است یعنی کنترل کننده خشم و خوب است که افراد هنگامی که عصبانی می‌شوند خشم خود را کنترل کنند.

وی بیان کرد: فردا ۲۲ بهمن است ولی در ۲۱ بهمن ماه ۵۷ مأموران شاه قصد داشتند که حکومت نظامی ایجاد کرده و در پی آن با یک کودتا میلیون‌ها افراد را بکشند اما امام راحل اعلام کرد به دوستان خود که بگویند حکومت نظامی تعطیل و در میان مردم اعلام کنید کسی در خانه‌ها نماند.

امام جمعه اردستان ضمن گرامیداشت چهل و چهارمین پیروزی انقلاب، تصریح کرد: حال باید گفت که وظیفه ما در قبال این سالگرد پیروزی انقلاب چیست و آیا دشمن می‌تواند مردم را در خانه‌ها نگه دارد، یفین داریم انبوهی از جمعیت در راهپیمایی می‌آیند گرچه دشمنان همچون همیشه تلاش می‌کنند حضور میلیونی مردم را به بهانه‌های مختلف نادیده بگیرند.

دهشیری خاطرنشان کرد: مردم در دوران جنگ تحمیلی و در یک هوای سرد و برفی و با خطر بمب‌باران در راهپیمایی شرکت کردند و در دوران جنگ که از سال ۵۹ تا ۶۷ بود باز هم ۲۲ بهمن گرامی داشته شد و توطئه‌های منافقین به جایی نرسید و اکنون نیز نمی‌رسد.

وی تاکید کرد: مردم مثل همیشه فردا به میدان خواهند آمد، به ویژه مردم انقلابی منطقه که در پی اغتشاشات سال‌های قبل و امسال نشان دادند بصیرت دارند و هیچگاه همراهی با دشمنان نداشته و نخواهند داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1031858