phdi
07 بهمن 1401 - 15:25

اسلام هراسی در صدر کارهای دشمنان اسلام قرار دارد

یزد- امام جمعه بهاباد با بیان اینکه اسلام هراسی در صدر اقدامات دشمنان قرار دارد، گفت: هتک حرمت قرآن کریم و نفرت ‌پراکنی علیه مقدسات اسلامی را به شدت محکوم می کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه های نمازجمعه بهاباد با بیان اینکه اسلام ستیزان در چند روز گذشته به قرآن کریم اهانت کردند و در سوئد در مقابل سفارت ترکیه قرآن کریم را آتش زدند و به یکی از مهم‌ترین مقدسات مسلمانان اهانت کردند، اظهار داشت: نباید جریحه دار کردن احساسات مسلمانان جهان و اسلام هراسی به بهانه حمایت از آزادی بیان به امری مرسوم در برخی کشورهای اروپایی مدعی حقوق بشر تبدیل شود.

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه امروز دین اسلام مدام در حال گسترش در جهان است و غربی‌ها به ویژه دشمنان معنویت، از این موضوع هراس دارند و به مقدسات اسلامی اهانت می‌کنند افزود: امروز اسلام هراسی در صدر کارهای دشمنان اسلام قرار دارد زیرا استقبال مردم به اسلام در اروپا گسترش یافته و آنان در مقابل این گسترش ناتوانند لذا از سر عجز و ناتوانی دست به این اقدامات خبیثانه می‌زنند.

ابراهیمی بشکانی با بیان اینکه دشمنان اسلام مدعی هستند تا اگرقرآن دربین مسلمانان قدرت و تسلط داشته باشد تسلط بر جهان اسلام امکان پذیر نیست و مردم باید از این قرآن کتاب خدا جدا شوند ادامه داد: این اقدامات برای مقابله با ادیان الهی انجام شده است، که موجب خشم و انزجار مسلمانان سراسر جهان و امت مؤمن و خداجوی کشورمان شد.

وی با تاکید براینکه آن کسانی که دم از حقوق بشر و آزادی می زنند قرآن کریم را در ملا عام آتش می زنند بدانند مردم ازاین قرآن که به عنوان معجزه الهی نام دارد جدا نخواهند شد و روز به روز بیشتر به این کتاب الهی تمسک می جویند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهاباد فرا رسیدن ایام الله دهه فجرسالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را تبریک گفت و این ایام را بهترین فرصت برای تبیین دستاوردها، پیشرفت‌ها، جهت گیری‌ها و اهداف محقق شده انقلاب اسلامی طی ۴۴ سال گذشته دانست و بر انجام آن تاکید کرد واظهارداشت: انقلاب اسلامی امانتی ارزشمند در دست ما است و باید قدردان این امانت الهی باشیم.

امام جمعه بهاباد با تاکید براینکه مراسمات و جشن‌های دهه فجر بهترین فرصت برای جهاد تبیین به اقشار مختلف مردم است و باید از این فرصت استفاده کرد افزود: دهه فجر یادآور تبیین اندیشه پاک حضرت امام (ره) و شهدای والامقام است و برنامه‌های این ایام باید مردم محور باشد و خدمات و دستاوردهای نظام را به بدنه جامعه منعکس شود.

وی با تبریک سالروز ولادت حضرت امام جواد (ع)، آن حضرت را مولودی بسیار مبارک برای شیعیان دانست و با بیان اینکه با ولادت آن حضرت زخم زبانها و توطئه های دشمنانِ امام رضا (ع) خنثی و حقانیت امام رضا (ع) ثابت شد، به سیره مبارزاتی امام جواد (ع) اشاره کرد و گفت: امام جواد (ع) در دوران امامت خود با مبارزه در سه جبهه، یعنی مبارزه با طاغوت بنی عباس مأمون و معتصم، مبارزه با انحرافات فکری و اعتقادی و مبارزه عالمان و خواص منحرف، یک مبارز در عرصه های مختلف بود.

نمازگزاران جمعه شهرستان بهاباد دریک تجمع خودجوش اقدام وقیحانه وپست نماینده پارلمان سوئددر آتش زدن قر آن کریم واهانت به این کتاب مقدس را با سردادن شعارهائی به شدت محکوم کردند ونفرت وانزجارخودراازدشمنان ضد اسلام ومسلمین اعلام داشتند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1000893