phdi
25 آذر 1401 - 16:25

ساماندهی کشت در شهرستان دیر مدیریت شود

بوشهر- امام جمعه موقت دیر گفت: مسئولین وزارت جهاد کشاورزی و نیروهای استانی و شهرستانی با هماهنگی استاندار و فرمانداران بحث ساماندهی کشت را مدیریت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم سعیدی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندر دیر اظهار داشت: انسان‌ها تا زمانی که دو نعمت امنیت و سلامتی دارند قدردان آن نیستند مگر زمانی که آنها را از دست بدهند.

امام جمعه موقت دیر با بیان اینکه یکی از دستاوردهای تقوا در جامعه سلامتی و امنیت است، افزود: در دو سه سال اخیر سلامتی جامعه جهانی و خصوصاً در کشور ما بخاطر ویروس منحوس کرونا به خطر افتاد که با تلاش و مجاهدت و مبارزه‌ای که در کشور اسلامی ما شد، نعمت سلامتی به مردم برگشت.

وی بیان کرد: اخیراً اغتشاشات و توطئه‌های دشمنان علیه ایران اسلامی ما باعث شد امنیت مقداری دچار مشکل شود البته دشمنان کور خوانده‌اند و با شکست مواجه شدند منتها بخاطر تقوا و پایبندی مردم به ارزش‌ها و معیارهای اسلامی باعث شکست این توطئه‌ها شد.

سعیدی عنوان کرد: امنیت با زحماتی که مسئولین و نیروهای امنیتی و امثال اینها کشیدند و برنامه ریزی که شد با همراهی جامعه متقی و متدین و امت حسینی به کشور بازگشت.

وی خاطرنشان کرد: جامعه بشری هر اندازه در علوم مختلف پیشرفت می‌کند و امکانات و تجهیزات کسب می‌کند، یک هزارم جامعه اسلامی و شیعی نمی‌تواند به اهداف اصیل دست پیدا کند.

امام جمعه موقت دیر ابراز کرد: نخبگان و استعدادهای درخشانی در سایر کشورها هستند اما یک دفعه در کشورهای مدعی پیشرفت یک ایرانی به عنوان مخترع یا مبتکر یا مغز متفکری شناخته می‌شود.

وی با بیان اینکه در بحث‌های مختلف علمی دنیا مدیون مسلمانان است، ادامه داد: تحقیق و پژوهش یکی از مسائل مهم است و مواردی مثل آمار، پژوهش‌های صحیح و تحقیقات پایه اصلی پیشرفت است.

سعیدی بیان داشت: ما شاهد قوی شدن ایران قوی هستیم و معمولاً هر هفته شاهد ابتکارات و خلاقیت‌ها و اختراعات فرزندان عزیز و جوان در کنار دانشمندان پرسابقه کشور اسلامی مان هستیم.

وی یادآور شد: هفته‌های قبل در اوج اغتشاشات که دشمنان به سر خودشان می‌زدند که مانع پیشرفت ایران اسلامی شوند تا بتوانند شعارهای غلطی مبنی بر ناکارآمدی نظام اسلامی و حکومت دینی سر بدهند اما نخبگان ما دستیابی‌های مختلف در ابعاد علمی و پژوهشی خود را به رخ دنیا کشیدند.

خطیب جمعه دیر با بیان اینکه از شروع کار این دولت انقلابی مردمی با حمایت خوبی از نخبگان صورت گرفته است، افزود: در گذشته متأسفانه شاهد غفلت از نخبگان علمی بودیم و حمایت نمی‌شدند اما در این دولت هر روز شاهد پیشرفت‌های عظیمی هستیم.

مسیر شهید مفتح ادامه دارد

وی با اشاره به سالروز شهادت شهید آیت الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، گفت: این روحانی بزرگوار حلقه اتصال بین دانشجویان و حوزویان بود و این نشان از نهادینه شدن خدمتگزاری در وجود روحانیت در طول تاریخ خصوصاً در این عصری که ما در آن قرار داریم، هست.

سعیدی عنوان کرد: با وجود همه فتنه‌ها و فتنه انگیزی هایی که می‌شود تا بین حوزه و دانشگاه توسط عمال غرب فاصله و تفرقه ایجاد شود اما همواره نیروهای بیدار و انقلابی هستند که مسیر شهید مفتح را ادامه می‌دهند.

وی ابراز کرد: همانگونه که امام راحل بارها نام دانشجویان و حوزویان را کنار هم می‌بردند و تاکید بر هماهنگی و همراهی برای پیشرفت می‌کردند الان هم در بیانیه گام دوم انقلاب مدنظر مقام معظم رهبری قرار گرفته است و امید است این دو قشر در کنار سایر اقشار با وحدت به سمت اهداف متعالی انقلاب و حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب گام بردارند.

امام جمعه موقت دیر با اشاره به روز تجلیل از شهید تندگویان، تصریح کرد: اینها الگوهای ما هستند نه آن کسی که چه در داخل باشد و چه خارج از سفره انقلاب نان خورده و به جایی رسیده و الان در خدمت بیگانه است.

مشکل کشاورزان در میدان حل نشده است

وی با تقدیر از همه مسئولینی که برای حل مشکلات کشاورزان تلاش کرده‌اند، یادآور شد: متأسفانه به دلایل مختلف آن طور که باید مشکل در میدان حل نشده است با وجود تلاش‌های زیادی که شده است.

سعیدی بیان کرد: کشاورزان الان محصول گوجه فرنگی خود را بین هزار و ۵۰۰ تومان تا دوهزار و ۵۰۰ تومان می‌فروشند آن هم به عنوان گوجه فرنگی ربی، گوجه‌ای که درجه یک هست و روزی امید داشتند به بازارهای کشور و حتی خارج از کشور برسانند.

وی با بیان اینکه الان مشخص است که کشاورزان متضرر شده و خسارت دیده‌اند، تاکید کرد: ضمن تشکر از وزارت جهاد کشاورزی درخواست حمایت داریم از کشاورزان در بحث امثال وام‌های کلانی که برعهده شأن است و بعضاً سررسید شده و حساب‌هایشان مسدود و خانواده‌هایشان دچار مشکل می‌شوند و یک نگرانی شدیدی هست و حتی جامعه‌ای غیر کشاورز ضمانت این وام‌ها کرده‌اند و یک زلزله‌ای در بحث مالی در این خانواده‌ها اتفاق می‌افتد.

خطیب جمعه دیر افزود: مسئولین وزارت جهاد کشاورزی و نیروهای استانی و شهرستانی با هماهنگی استاندار و فرمانداران بحث ساماندهی کشت را مدیریت کنند.

وی درباره روز مبارزه با خشونت و افراطی گری، عنوان کرد: غربی‌ها و سایر همدستان آنها آیا خشونت این نیست که نیروهایی در یک کشور نفوذ بدهید و مسلح کنید و دستور حمله به جان مردم و اموال آنها صادر کنید، آیا خشونت آن نیست که شبکه‌های آن‌چنانی در کشورهای همسایه ایجاد کنید و یک کشور را به آشوب بکشید بنابراین خجالت بکشید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 914326