phdi
12 اسفند 1401 - 17:09

تیم اقتصادی دولت قوی‌تر عمل کند

زاهدان- نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: تیم اقتصادی دولت قوی‌تر، هماهنگ‌تر و جدی‌تر عمل کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در خطبه‌های نمازجمعه امروز زاهدان، افزود: برای زندگی مناسب، اقتصاد خوب و معیشت درست نیازمند تلاش همگانی مردم و مسئولان هستیم و هر کس در حیطه کاری خود باید برای گشایش در معیشت مردم تلاش کند..

امام جمعه زاهدان خواستار توجه بیشتر مسئولان به مبانی و معارف اسلام شد و بیان کرد: متأسفانه ما در کشور خود شاهد مشکلات اقتصادی و تنگنای معیشتی مردم هستیم که در این جهت همه باید تلاش کنند و مسئولان وظیفه بیشتری دارند و نیازمند تلاش، قدرت مدیریت و هماهنگی بیشتری هستیم. تیم اقتصادی دولت باید قوی‌تر، هماهنگ‌تر و جدی‌تر امور اقتصادی و معیشت مردم را دنبال کنند تا شاهد گشایش در زندگی مردم باشیم.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: در دوران کنونی درگیری بین جبهه حق و باطل وجود دارد و با یک جنگ ترکیبی و تمام عیار در همه عرصه‌ها از جمله عرصه‌های اقتصادی، تبلیغاتی، نظامی، فرهنگی و نفوذ در مراکز مختلف روبرو هستیم و دشمن با تمام توان به دنبال ضربه زدن به ما است و مدل‌های مختلف را برای ضربه به ما امتحان کردند و اکنون همه تجربیات خود را تجمیع و جنگ ترکیبی تمام عیار را به راه انداخته‌اند و هر روز هم می‌بینیم که ضرباتی را به ما وارد می‌کنند.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری روی اغتشاشات داخلی، تلاش برای نفوذ در فکر مردم، جاسوسی، تلاش برای ایجاد تورم و جنگ ارزی نمونه‌هایی از جنگ ترکیبی است و در مقابل این جنگ ترکیبی ما نیز باید برای یک مقاومت ترکیبی آماده باشیم.

آیت‌الله محامی افزود: اقتصاد مقاومتی، کنترل تورم و قیمت ارز، مقابله با مسمومیت‌های سریالی دانش آموزان در مدارس، نمونه‌هایی از آمادگی ما برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن است که در این بین مسئولان وظیفه بیشتری دارند و باید در هر کدام از این مسائل تدبیر و برنامه‌ریزی داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در جنگ ترکیبی همه ما مسئول هستیم اما مهم این است که مسئولان با توکل به خدا به مردم و به خصوص جوانان اعتماد کنند زیرا هر جا مردم به صحنه آمدند پیروزی با ما بوده است و چنین چیزی را در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس تجربه کرده‌ایم.

وی گفت: همه خانواده‌ها و مسئولان در برابر جوانان مسئولیت دارند و باید در عرصه‌های مختلف فرهنگی، علمی، اجتماعی، اقتصادی و غیره کارگشا و راهگشا باشند و ما باید زمینه حضور را برای جوانان آماده کنیم که قطعاً کار را پیش خواهند برد.

امام جمعه زاهدان گفت: دل جوان صاف، روحش پاک و اهل انصاف است و حرف حق را می‌پذیرد و اگر بر صفحه پاک دل فرزندان خود حرف حق ننویسیم دشمن حرف باطل را می‌نشاند و جوان ما را منحرف می‌کند که نمونه‌هایی از آن را در اغتشاشات اخیر مشاهده کردیم.

آیت‌الله محامی به بیان گزارشی از سفرهای شهرستانی و جلسات خود در مرکز کشور پرداخت و گفت: در سفرهای شهرستانی با اقبال عمومی مردم از اقشار مختلف مواجه بودیم و از حضور گرم آنها در عرصه‌های مختلف مانند راهپیمایی ۲۲ بهمن تشکر کردیم.

وی افزود: در شهرستان‌ها خدمات فراوان نظام و ظرفیت‌های بیشتری که مورد استفاده قرار نگرفته مشاهده شد که برای رشد و توسعه بیشتر نیازمند مدیریت قوی، تیم هماهنگ، احساس مسئولیت و پیگیری بیشتر مسئولان در شهرستان، استان و مرکز کشور هستیم.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: بخش زیادی از مشکلات موجود در شهرستان‌ها با همت و اتخاذ تدابیر در خود منطقه قابل حل خواهد بود و در گام بعد نیز باید در مرکز استان و کشور به مطالبه و پیگیری برای حل مشکلات بپردازیم.

وی گفت: مردم اتمام حجت کرده و پای کار بودند و حالا ما باید پاسخ مثبت به تقاضای آن‌ها بدهیم و توصیه ما به مردم در شهرستان‌ها این بود که دست از مطالبات جدی و منصفانه خود بر ندارند.

آیت‌الله محامی با اشاره به اجلاس نمایندگان ولی‌فقیه در مناطق قومی و اجلاس نمایندگان ولی‌فقیه در کل کشور گفت: در یک جلسه رئیس رسانه ملی حضور داشت که خدمتشان عرض کردیم برای رفع آسیب‌ها و ارتقای جایگاه صدا و سیما در بین مردم باید زمینه انعکاس صداهای مختلف در چارچوب نظام را در صدا و سیما فراهم و اطلاع‌رسانی‌های صحیح، دقیق، شفاف و سریع داشته باشید.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: در جلسه دیگر، رئیس جمهور و وزیر صمت گزارش‌های خوبی از رشد و جهت گیری‌های اتفاق افتاده داشتند و بنده عرض کردم که نتیجه گزارش‌های خوب باید خود را در سفره و زندگی مردم نشان دهد.

آیت‌الله محامی تصریح کرد: آنچه از این جلسات به دست آمد این بود که فعالیت‌های خوبی صورت گرفته و زمینه‌های رشد وجود دارد اما متأسفانه کمتر توان استفاده از این فرصت‌ها را داریم و دولت باید تیم اقتصادی خود را قوی‌تر و هماهنگ‌تر کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1070295